تیزر و عکاسی تبلیغاتی دستگاه‌های خوشبوکننده خانگی آرورایحه

مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی | 10 مرحله مهم در تولید ویدیوی تبلیغاتی

ساخت تیزر تبلیغاتی و اهمیت آن

ساخت تیزر و ویدیوی تبلیغاتی، امروزه در معرفی محصولات و برندها جایگاه ویژه‌ای دارد. در گذشته، تنها برندهای معروف که در تلویزیون تبلیغات داشتند از ساخت تیزر استفاده می‌کردند اما امروز این تکنیک به قدری فراگیر شده که برای برندهای کوچک، کسب و کارهای شخصی و خانگی و حتی محصولات روزمره، مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مقاله از استودیو سپهر؛ استودیوی تخصصی تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ، قصد داریم به مراحل ساخت ویدیوی تبلیغاتی و اهمیت هرکدام بپردازیم.

با توسعه فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی که باعث تغییر وضعیت بازار و گسترش رسانه‌های بستر تبلیغات شده است، دیگر هیچ کسب‌وکاری وجود ندارد که از ساخت تیزر و ویدیوی تبلیغاتی بی‌نیاز باشد. این امر که در سراسر شبکه‌های اجتماعی شاهد طیف وسیعی از ویدیوهای تبلیغاتی هستیم، مُهر تاییدی بر اهمیت داشتن ویدیوی تبلیغاتی است.

برای ساخت تیزر تبلیغاتی به چه چیزهایی نیاز است؟

برای ساخت تیزر تبلیغاتی، مانند هر تکنیک دیگری در دنیای دیجیتال مارکتینگ، باید پیش نیازهایی را فراهم آوریم. تفاوتی ندارد که برای کسب‌وکار شخصی خود در حال ساخت ویدیوی تبلیغاتی هستید و یا عضو یک مجموعه ساخت تیزر هستید، این پیش‌نیازها باید فراهم باشد.

مستندسازی و پیش‌تولید

نخستین گام برای ساخت تیزر تبلیغاتی؛ مستندسازی پیش‌تولید و مکتوب کردن آن است. سعی کنید تمامی مراحل و مستندات پیش‌تولید را مکتوب کنید تا در ادامه تولید اگر نیاز شد، به سرعت بتوانید به مستندات دسترسی داشته باشید.

بودجه و منابع

ساخت تیزر و ویدیوی تبلیغاتی یکی از روش‌های تبلیغاتی است که نیازمند تخصیص بودجه و پول است، تفاوتی ندارد که یک تیم در حال ساخت ویدیوی تبلیغاتی است یا نیروهای شرکت شما، باید برای ساخت تیزر تبلیغاتی بودجه‌ای را در نظر بگیرید.

این امر به شما کمک می‌کند تا در انتخاب لوکیشن، تهیه تجهیزات و استخدام تیم تولید با دیدگاهی باز و روشن عمل کنید.

برای مشاهده نمونه کارهای ساخت ویدیوی تبلیغاتی کلیک کنید.

برای اطلاع از اهمیت طراحی کاراکتر در دیجیتال مارکتینگ اینجا کلیک کنید.

سناریو و طرح ریزی

سناریو و طرح ریزی در واقع یکی از مهم‌ترین و تعیین‌ کننده‌ترین مواردی است که جریان ساخت تیزر و آینده آن را تعیین می‌کند. در این مرحله نقش کارگردان در توسعه ایده و جان دادن به آن بسیار موثر است. در مرحله تعیین سناریو باید با تیم سازنده تیزر کاملاً هماهنگ باشید تا به یک سناریوی منسجم، جذاب و موثر برسید.

برای دانستن “اثر ویدیوی تبلیغاتی جذاب در مارکتینگ” کلیک کنید.

نکته بسیار مهم در ساخت ویدیوی تبلیغاتی

ویدیوی تبلیغاتی اثر بسیار مهمی در ارتقا و یا تنزل برند دارد، تیزر تبلیغاتی به راحتی می‌تواند برند یک مجموعه را به سرعت محبوب و معروف کند و در مقابل یک تیزر تبلیغاتی نامناسب و بد می‌تواند یک برند را در هر درجه محبوبیتی که باشد به سرعت نابود کند.

تیم ما در استودیو سپهر صرفاً مجری پروژه‌های تبلیغاتی شما نیستیم، ما همواره در هر پروژه‌ای سعی بر این داریم تا کنار شما جزوی از تیم شما باشیم. چراکه تنها تیم شماست که می‌تواند به خطوط قرمز و دغدغه‌های شما اشراف داشته و نکات مغفول مانده را پیدا و اشکالات را رفع کند.

برای مشاهده نمونه کارهای انیمیشن و شخصیت سازی کلیک کنید.

استوری بورد

اگر بخواهیم به صورت اجمالی استوری برد یا فیلمنامه تصویری را تشریح کنیم باید اینطور بگوییم: در پروسه تولید یک اثر تصویری توصیه می‌شود آنچه را که نویسنده و کارگردان ابتداً در ذهنش تجسم و ترسیم و سپس مکتوب کردند را به صورت تصویری ترسیم کنیم. استوری بردها شبیه به کمیک استریپ‌ها هستند. یعنی باید هر نما یا به عبارت بهتر هر سکانس از ویدیو ترسیم شود. معمولاً در استوری بردهای حرفه‌ای حتی تا جهت دوربین و نگاه سوژه و بازیگر نیز لحاظ می‌شود اما طبیعتاً این چنین استوری بردهایی هم زمان آماده‌سازی آنها طولانیست هم از نظر هزینه‌، نسبت به یک استوری بورد شماتیک و ساده گران‌تر می‌شود.

پیش‌تولید

همانطور که در مقاله “14 نکته در مورد ساخت ویدیوی تبلیغاتی” گفتیم مرحله پیش‌تولید نیز از مراحل مهم پروژه ساخت تیزر است، باید در این مرحله با توجه به سناریو و استوری بورد، نیازهای پروژه را تخمین زد. در ادامه نمونه‌هایی از نیازهای پروژه آورده شده است.

  • نیاز به چند لوکیشن فیلمبرداری دارد؟
  • این لوکیشن‌ها در کجا هستند؟
  • تعدد پلان‌های فیلمبرداری به چه میزان است؟
  • آیا باید تغییری در ظاهر لوکیشن‌ها ایجاد کرد؟

دکور

چیدمان و دکور یک پروژه، می‌تواند از جذابیت‌های ویدیوی تبلیغاتی باشد. در این مرحله باید به صحنه و اشیا و ملزومات آن دقت کرد

در این مرحله حضور عواملی همچون طراح صحنه ، طراح دکور و منشی صحنه به حرفه‌ای‌تر شدن و تسریع اجرای أمور کمک شایانی می‌کنند. با این حال هنوز پروژه فقط در مرحله پیش تولید و هنوز به مرحله اجرا نرسیده‌ایم.

برای اینکه از اهمیت عکاسی صنعتی و کاربردهای آن در برندسازی و معرفی محصولات آگاه شوید به مقاله عکاسی صنعتی مراجعه کنید.

انتخاب بازیگر و لباس

انتخاب بازیگر یا بازیگران به قدری مهم است که باید با مشورت مدیر تولید، تیم و کارگردان انجام شود. همزمان با انتخاب بازیگر پوشیدنی‌ها، اکسسوری‌ها و لباس‌های بازیگران انتخاب می‌شود.

شخصی که در این مرحله کمک شایانی به تیم می‌کند استایلیست یا طراح لباس است. لباس در یک پروژه ساخت ویدیو تبلیغاتی فقط چیزی برای پوشش بازیگر نیست. رنگ و نوع لباس بازیگر، در خروجی و ترکیب‌بندی کارها اثرگذار است.

در مقاله “ساخت ویدیوی تبلیغاتی ارزان” به بیان 10 ترفند برای ساخت ویدیوی تبلیغاتی با بودجه محدود پرداخته‌ایم.

برای مطالعه مقاله “ترفندهای جذابیت تیزر تبلیغاتی” کلیک کنید.

ترکیب رنگ

لباس و دکور، فقط برای زیبایی و پوشش مورد استفاده قرار نمی‌گیرد. شما می‌توانید با انتخاب هوشمندانه، پیام مخفی را در تیزر خود جای‌گذاری کنید برای مثال در تیزر تبلیغاتی ایرانسل، لباس بازیگران، المان‌ها و رنگ‌های دکور هارمونی زرد رنگی است که از رنگ‌های سازمانی ایرانسل محسوب می‌شود، این تکنیک به قدری اثرگذار است که امروز شاهدیم در برخی از تبلیغات، بدون هیچ لوگو و نشانه‌ای، مخاطب تنها با دیدن رنگ زرد به یاد ایرانسل می‌افتد.

گریمور

در قدم‌های بعدی که نوع فیلمبرداری و در نتیجه نوع نورپردازی پروژه و ساخت تیزر می‌رسیم اهمیت داشتن یک گریمور در پروژه حائز می‌شود. با توجه به بافت و رنگ پوست بازیگران ، نوع نورپردازی و فیلمبرداری باید گریمور شرایط تصویربرداری مناسب را مهیا کند.

برای مشاهده نمونه کارهای کارکترسازی و طراحی شخصیت کلیک کنید.

تصویربرداری

تصویربرداری و انتخاب نوع و سبک تصویر، شاید اولین نکته دیده شدن در یک پروژه فیلمبرداری تبلیغاتی و صنعتی است. فیلمبردار و نورپرداز و همگام بودن این نفرات با هم و با کارگردان است که کیفیت یک پروژه را تضمین می‌کند

نگاهی کلی به روند تولید ویدیوی تبلیغاتی

ما تا اینجا فقط چند بخش از عوامل و نفرات در پروژه ساخت تیزر تبلیغاتی یا تیزر صنعتی را به شکل اجمالی ترسیم کردیم، اما یک پروژه، عوامل مختلفی دارد که هر یک از کارها توسط یکی از عوامل انجام و اجرا می‌شود.

به دلیل تخصصی بودن این کار، انجام این مراحل توسط شخص سفارش دهنده یا تیم داخلی مجموعه‌های مختلف امکان‌پذیر نیست، یا حداکثر خروجی این چنین پروژه‌هایی فقط اسم یک پروژه ساخت و تولید ویدیو تبلیغاتی را دارد و در عمل اختلاف شایانی با حداقل‌های کیفیتی دارد.

سفارش ساخت تیزر و ویدیوی تبلیغاتی

ما در استودیو سپهر همراه شما هستیم و در تمامی مراحلی که اینجا گفته شد – یا حتی گفته نشد – کنار شما ایستاده‌ایم.

اگر شما در مرحله ارزیابی امکان تولید ویدیو تبلیغاتی برای برند یا کسب و کار خود هستید فارغ از اینکه ما انتخاب نهایی شما هستیم یا خیر، می‌توانید روی کمک ما حساب کنید. از طریق پر کردن فرم درخواست مشاوره تبلیغاتی، از تجربه و تخصص ما در تمام مراحل پروژه‌های تبلیغاتی خود بهره‌مند شوید.

من، سپهر سخنور، به همراه همکارانم به عنوان ایجنت‌های تبلیغاتی شما در کنار شما هستیم، تا با کیفیت بالا، توانمندترین نوع تبلیغات را برای کسب و کار شما انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط