طراحی لوگو باشگاه کوهنوردی شهریاران

سفارش طراحی لوگو حرفه‌ای / 6 نکته مهم برای انتخاب یک طراح حرفه‌ای

طراحی لوگو حرفه‌ای؛ قدم اول برندینگ

طراحی لوگو حرفه‌ای را می‌توان اولین قدم در موضوع برندینگ دانست. در طراحی لوگوی حرفه‌ای اولین گام رفتن به سراغ یک طراح حرفه‌ای در زمینه طراحی لوگو خواهدبود. هر شخصی که در امر طراحی دستی دارد، قطعا طراح ماهری نیست، بلکه تنها یک گرافیست حرفه‌ای می‌تواند لوگوی برند را به‌گونه‌ای طراحی کند که هویت برند را حفظ کند. انتخاب طراح لوگو پراهمیت است، زیرا در صورتی که لوگو براساس روانشناسی برند طراحی نشوند، هیچگونه کمکی در رسیدن به اهداف برند نخواهدداشت. در این مقاله از استودیو سپهر؛ استودیوی حرفه‌ای تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ سعی داریم تا شما را با اصول مهم در انتخاب یک طراح حرفه‌ای لوگو آشنا کنیم، پس تا پایان این مطلب در کنار ما باشید.

یک لوگو خوب، می‌تواند به تقویت برندسازی و افزایش آگاهی از برند کمک کند. برای مشاهده نمونه کارهای طراحی لوگو کلیک کنید.

چرا در سفارش طراحی لوگو باید یک طراح حرفه‌ای انتخاب کنیم؟

همانطور که در مقاله “10 نکته برای انتخاب عناصر لوگو” عنوان شد، در سفارش طراحی لوگو، انتخاب یک طراح حرفه‌ای الزامی است. علت تاکید بر این موضوع آن است که در طراحی لوگو به‌صورت حرفه‌ای کارفرما باید مراحل زیر را طی کند. درصورتی که طراح لوگو حرفه‌ای و ماهر باشد، خود به این مراحل واقف بوده و می تواند کارفرما را به درستی در مسیر کار یاری کند. این مراحل عبارت‌اند از:

تعیین اهداف و استراتژی: یک طراح ماهر باید بتواند در اولین جلسه، اهداف و استراتژی مسیر کارفرما را تعیین کرده و با توجه به ماهیت برند و شناخت اهداف آن نسبت به طراحی لوگو اقدام نماید.

مشخص کردن رقبا: برای پیشرفت یک برند باید رقبا شناخته شوند. یک طراح حرفه‌ای پیش از ملاقات با کارفرمای برند به بررسی رقبا می‌پردازد و سپس با در نظرگرفتن معایب و مزایای هر رقیب، طرح‌های مختلفی به کارفرما پیشنهاد می‌دهد. همچنین در مقاله “ترفندهای طراحی لوگوی جذاب” درمورد 10 مرحله و ترفند برای طراحی و جذابیت لوگوها توضیح داده‌ایم.

موقعیت‌شناسی لوگو: پس از طی‌کردن مراحل قبلی باید لوگو به‌صورت تخصصی طراحی شود. پس از طراحی اولیه، باید طراح بار دیگر از نظر اصول و قوانین لوگو را بررسی کرده و تغییرات نهایی را هم اعمال کند.

استراحت: یکی از نکاتی که معمولا درنظر گرفته نمی‌شود، صبرکردن توسط کارفرما است. باید توجه شود که یک طراح ماهر برای ارائه یک طرح خاص و یونیک نیاز به تفکر دارد و در این حین ممکن است حتی تا چند روز نیاز به استراحت ذهنی داشته‌باشد. شاید در ظاهر این فرایند تاثیرگذار نباشد؛ اما به گرفتن ایده و ارائه طرح نهایی بسیار کمک خواهدکرد.

در مقاله “اهمیت داشتن لوگوی حرفه‌ای” به 4 دلیل مهم به اینکه چرا باید لوگو داشته باشیم پاسخ داده‌ایم.

طراحی لوگو حرفه‌ای
طراحی تایپوگرافی مجله ویکی کلین

در پشت صحنه سفارش طراحی لوگو چه می‌گذرد؟

تا به اینجا از فرایند سفارش طراحی لوگو صحبت کردیم؛ اما الان سعی داریم تا به پشت صحنه طراحی لوگو توسط طراح بپردازیم. زمانی که یک طراح قصد طراحی لوگو برای یک برند را دارد، مراحل زیر را در پیش رو خواهدداشت:

برند را تعریف خواهدکرد: قبل از ارائه هرگونه لوگو باید برند مورد نظر را تعریف کرد. در نظرگرفتن این تعریف، می‌تواند به اعمال مفهوم در طراحی برند کمک کرد. به این گونه، لوگو حاوی مفاهیم اصلی برند بوده و به‌راحتی به ذهن مخاطب انتقال خواهدیافت. همچنین در این مرحله، طراح باید به شناخت پرسونا و مشتریان هدف هم توجه داشته‌باشید.

ایده‌پردازی می‌کند: این مرحله برای یک طراح بسیار سخت خواهدبود. ایده‌پردازی برای برند زمان‌بر بوده و نیازمند داشتن صبر از سوی کارفرما است. یک طراح حرفه‌ای یا با درنظرداشتن اهداف برند و یا با بررسی رقبا می‌تواند ایده اولیه برای طراحی لوگو را ارائه کند.

در مقاله “طراحی لوگو و دیجیتال مارکتینگ” به 20 اثر لوگوی حرفه‌ای در دیجیتال مارکتینگ پرداخته‌ایم.

طراحی یک لوگوی حرفه ای حدوداً چقدر زمان نیاز دارد؟

زمان مورد نیاز برای طراحی یک لوگو حرفه ای ممکن است بسیار متغیر باشد و به عوامل مختلفی متکی باشد. در زیر چند عاملی آورده شده‌اند که تاثیرگذار بر زمان طراحی لوگو دارند:

  1. پیچیدگی پروژه: اگر لوگوی شما پیچیده باشد و نیاز به جزئیات زیادی داشته باشد، زمان طراحی افزایش خواهد یافت.
  2. تعداد نسخ: اگر نیاز به بیش از یک نسخه از لوگو داشته باشید (برای مثال، نسخه با رزولوشن مختلف یا نسخه‌های مختلف رنگی)، زمان مورد نیاز افزایش خواهد یافت.
  3. تعداد تغییرات: اگر نیاز به تغییرات مکرر داشته باشید، زمان طراحی افزایش خواهد یافت.
  4. تعامل و ارتباط با مشتری: زمانی که تعامل با مشتری برای درک نیازها و تغییرات لازم برخوردار باشد، زمان طراحی افزایش می‌یابد.
  5. تجربه و مهارت طراح: یک طراح با تجربه ممکن است بهترین راهکارها را برای طراحی لوگو بشناسد و به همین دلیل زمان کمتری برای انجام پروژه نیاز داشته باشد.
  6. زمان پروژه و تعهدات زمانی: اگر زمان محدودی برای تحویل پروژه دارید، این ممکن است بر زمان طراحی تأثیرگذار باشد.

با این حال، معمولاً طراحان برای طراحی یک لوگو حرفه ای چند هفته تا چند ماه زمان نیاز دارند. برنامه‌ریزی دقیق‌تر می‌تواند با توجه به نیازها و شرایط خاص پروژه ارائه شود.

در مقاله “تاثیر رنگ‌ها در لوگو” به بررسی اثر رنگ‌های مختلف در نگاه مشتری به لوگو و معنی هرکدام پرداخته‌ایم.

طراحی لوگو گروه املاک schengate اسپانیا
طراحی لوگو گروه املاک schengate اسپانیا

در مقاله “لوگو و برندینگ” به رابطه این دو مقوله پرداخته‌ایم و آموزش‌هایی برای طراحی لوگو ارائه کرده‌ایم.

بهترین طراح برای سفارش طراحی لوگو

بهترین طراح برای سفارش طراحی لوگو، کسی است که درکنار داشتن ایده‌های خلاقانه و واقف‌بودن به شرایط کار، از اخلاق حرفه‌ای هم برخوردار باشد. منظور از اخلاق حرفه‌ای حفظ حریم یک برند و ارائه لوگوهای یونیک است. همچنین یک طراح حرفه‌ای باید کارفرما را از روند و مدت زمان انجام یک پروژه آگاه سازد و لحظه به لحظه از روند طراحی و مراحل انجام کار گزارش ارائه دهد.

علت این کار آن است که طرح‌های ارائه شده توسط طراحان به صورت معمول در رفت و آمد هستند، به همین دلیل نیازمند سپری‌کردن زمان خواهدبود. در این مدت ممکن است کارفرما از گذر زمان ناراضی باشد. برای جلوگیری از بروز چنین مواردی، بهتر است طراح روند پروژه را گزارش دهد و کارفرما را به صبر برای رسیدن به یک لوگوی خلاقانه دعوت کند.

مهم است توجه داشته باشید که معانی رنگ‌ها ممکن است در افراد و فرهنگ‌های مختلف تغییر کند، و همچنین هر برند می‌تواند رنگ‌ها را با توجه به هویت و اهداف خود به شیوه‌ای منحصر به فرد استفاده کند. برای درک بهتر این موضوع می‌توانید به مقاله “طراحی لوگو و تاثیر آن در مارکتینگ” مراجعه کنید.

کلام آخر در سفارش طراحی لوگو

 در سفارش طراحی لوگو، بسیاری از افراد به سراغ سایت‌های طراحی لوگوی رایگان می‌روند. این افراد معتقداند که طراحی لوگو بسیار راحت بوده و می‌توان بدون صرف هزینه و وقت، به یک لوگوی حرفه‌ای دست یافت. در ان رابطه، باید عنوان کنیم که یک لوگو مانند نام یک برند باید خاص و منحصر بفرد باشد، به همین دلیل نباید صرفا از طریق ربات‌های آنلاین طراحی شود، بلکه باید توسط یک طراح و با رعایت قوانین و اصول طراحی لوگو، خلق شود. در چنین وضعیتی است که یک لوگو ماهیت برند را ارائه کرده و می‌تواند در ذهن مشتری ماندگار شود.

اگر علاقه‌مند هستید که در رابطه با چگونه طراحی لوگو به شناخت برند و ایجاد ارتباط با مشتریان کمک می کند بیشتر بدانید به مقاله طراحی لوگو و شناخت برند مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط