طراحی لوگو شرکت حفاظتی

رنگ‌ها در طراحی لوگو اختصاصی / تاثیر تجربه بصری مشتریان را بیشتر کنید

طراحی لوگو و رنگ‌ها

رنگ‌ها در طراحی لوگو اختصاصی بسیار پراهمیت هستند، زیرا می‌توانند درگیری ذهن پرسونا را افزایش دهند. به‌عبارت دیگر، استفاده از روانشناسی رنگ می تواند به ارتقای 80 درصدی برند کمک کند. بنابراین انتخاب یک رنگ صحیح و متناسب با هویت برند، می‌تواند به اعتمادسازی بیشتر و درنتیجه جذب پروسنا و بازار مشتریان کمک کند.

رنگ صحیح می‌تواند نقاط قوت برند را بالا برده و معانی موجود در اهداف برند را به ذهن مشتری منتقل نمایند. بنابراین، همانطور که انتخاب رنگ می‌تواند برند را بالا ببرد، می‌تواند عاملی برای سقوط آن هم باشد. در این مطلب از استودیو سپهر؛ استودیوی حرفه‌ای تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ، قصد داریم تا شما را با تاثیر انتخاب رنگ بر تجربه بصری مشتریان آشنا کنیم.

برای مشاهده نمونه کارهای طراحی لوگو کلیک کنید.

طراحی لوگو حرفهای

چگونه برای طراحی لوگو اختصاصی رنگ مناسب را انتخاب کنیم؟

برای طراحی لوگو اختصاصی باید با تمامی رنگ‌ها و مفاهیم آن ها آشنا شویم. زمانیکه مغز بیننده یک پالت رنگی دریافت می کند، مستقیما یک پیام خودآگاهی در مغز دریافت خواهدشد. این پیام خودآگاهی می‌تواند ایمنی یا القاکننده خطر برای مخاطب باشد. انتخاب رنگ برای طراحی لوگو هم به این شکل خواهدبود. به‌عبارت دیگر، در زمان طراحی لوگو نباید به سلیقه کارفرما توجه کرد، بلکه باید به هویت برند و شخصیت آن نگاهی عمیق انداخت. پس برای هر لوگو باید رنگ مخصوص به خودش را درنظر گرفت.

در مقاله “طراحی لوگو و دیجیتال مارکتینگ” به 20 اثر لوگوی حرفه‌ای در دیجیتال مارکتینگ پرداخته‌ایم.

چه رنگ‌هایی می‌توانند در طراحی لوگو اختصاصی تاثیرگذار باشند؟

برای انتخاب رنگ تاثیرگذار در طراحی لوگو اختصاصی باید به هدف و هویت برند نگاه کرد. به‌عنوان مثال باید بررسی کنیم که هدف از طراحی لوگو برای این برند چیست؟ چه پرسونایی قرار است درگیر شوند؟ این برند قرار است چه حسی را در مخاطب به‌وجود آورد؟ به عنوان مثال، اگر قرار است پرسونای ما طرفداران فست‌فود باشند، بهتراست از رنگ قرمز برای ایجاد هیجان و همینطور افزایش اشتها استفاده شود. در ادامه شما را با مفهوم چهار رنگ پرطرفدار آشنا خواهیم‌کرد.اگر علاقه‌مند هستید که در رابطه با چگونه طراحی لوگو به شناخت برند و ایجاد ارتباط با مشتریان کمک می کند بیشتر بدانید به مقاله طراحی لوگو و شناخت برند مراجعه کنید.

رنگ قرمز: رنگ قرمز در روانشناسی رنگ، با مفهوم جلب توجه و ایجاد اشتها شناخته می‌شود. همچنین در برخی موارد، رنگ قرمز می‌تواند نشان‌دهنده فوری‌بودن و پراهمیت‌بودن یک مسئله باشد. به عنوان مثال در برند مک دونالد از لوگو قرمز رنگ برای افزایش اشتها و جلب توجه استفاده‌شده‌است. این در حالی است که در لوگو آمبولانس از رنگ قرمز برای نشان‌دادن اهمیت و فوریت کار استفاده‌شده‌است.

رنگ آبی: اگر به‌دنبال ایجاد احساس امنیت در پرسونا هستید، پیشنهاد ما به شما رنگ آبی خواهدبود. رنگ آبی از آن دسته رنگ‌ها است که حتی از فواصل دور نیز مخاطب را جذب می کند. البته رنگ آبی در توناژهای مختلفی مورد استفاده است. به‌عنوان مثال رنگ محصولات پاک‌کننده پوست در برند ویتالایر آبی روشن بوده، این در حالی است که برند فورد از رنگ آبی تیره‌تر استفاده کرده است.

در مقاله “سفارش طراحی لوگوی حرفه‌ای” به بیان 6 نکته مهم در طراحی لوگو پرداخته‌ایم که مطالعه آن دیدگاه عمیقی درمورد پروسه طراحی لوگو به شما می‌دهد.

رنگ زرد: رنگ زرد در کنار جلب توجه، می تواند امید را در پرسونا زنده کند. همانطور که می‌دانیم، لوگوی نشان‌دهنده سوپرمن دارای ترکیب رنگ زرد و قرمز بود. این ترکیب رنگ در کنار افزایش هجان در پرسونا، می‌توانست به افزایش امید در مخاطب برای نجات‌یافتن هم کمک کند.

رنگ سبز: یکی از رنگ‌های زیبا برای طراحی لوگو با هدف ایجاد صلح، امید و آرامش است. اگر دقت کنید لوگوهای مربوط به خط مترو با هدف ایجاد پاکسازی محیط به رنگ سبز طراحی خواهندشد.

در مقاله “اهمیت داشتن لوگوی حرفه‌ای” به 4 دلیل مهم به اینکه چرا باید لوگو داشته باشیم پاسخ داده‌ایم.

طراحی لوگو اختصاصی
طراحی لوگو سالن آرایش و زیبایی

لوگوی مفهومی

لوگو یکی از اجزای مهم برندینگ است و می‌تواند تاثیر زیادی بر شناخت و درک افراد از یک شرکت یا محصول داشته باشد. برای داشتن یک لوگوی مفهومی، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. تحقیق و تجزیه و تحلیل:
  • مطالعه بازار و صنعت مرتبط با شما برای درک رقبا و جایگاه شما در بازار.
  • تحلیل مخاطبان هدف و نیازهای آن‌ها.
  • درک ارزش‌ها، ماموریت و هویت برند شما.
 2. تدوین مفهوم:
  • تعیین ویژگی‌های اصلی برند و چهارچوب مفهومی که می‌خواهید لوگو منعکس کند.
  • شناسایی عناصر کلیدی مثل رنگها، فرم‌ها و نمادهای مهم.
 3. تعیین ارزش‌ها و پیام:
  • معرفی ارزش‌های برند خود و ترجیحات شما برای انتقال این ارزش‌ها از طریق لوگو.
  • تعیین پیامی که می‌خواهید به مخاطبان خود انتقال دهید.
 4. طراحی:
  • همکاری با یک طراح گرافیک حرفه‌ای یا تیم طراحی برای ایجاد لوگو.
  • استفاده از رنگها، فونت‌ها و عناصر گرافیکی مرتبط با ارزش‌ها و مفهوم انتخابی.
 5. آزمون و بازخورد:
  • تست لوگو بر روی گروهی از افراد به عنوان مخاطبان هدف و دریافت بازخورد.
  • ارزیابی نحوه درک و ارتباط مخاطبان با لوگو.
 6. تنظیمات نهایی:
  • اعمال تغییرات لازم بر اساس بازخورد و تجزیه و تحلیل.
  • تضمین قابلیت استفاده و تشخیص آسان لوگو در مختلف محیط‌ها و رسانه‌ها.

به یاد داشته باشید که یک لوگو باید ساده، قابل تشخیص و منحصر به فرد باشد. همچنین، استفاده از عناصر گرافیکی و رنگها با دقت به ارزش‌ها و هویت برند شما می‌تواند به ایجاد یک لوگوی موفق کمک کند.

انتخاب رنگ در طراحی لوگو اختصاصی چگونه بر تجربه بصری پرسونا تاثیر می‌گذارد؟

انتخاب رنگ در طراحی لوگو اختصاصی مهم است، زیرا قوی‌ترین احساسات را به پرسونا و مشتریان هدف منتقل می‌کند. رنگ‌ها سریعا با احساسات انسانی ارتباط برقرار می‌کنند. به‌همین منظور، رنگ‌ها در طراحی لوگو بسیار موثر واقع شده و پرسونا را جذب خواهندکرد. درک انسان از انواع رنگ‌ها به‌صورت ذهنی صورت گرفته و برگرفته از سلیقه شخصی یا فرهنگ جامعه است. با توجه به مواردی که گفته شد، باید طراح ابتدا پرسونا و مخاطب هدف را بشناسد. با انجام این کار می‌توان یک زمینه خاص برای طراحی اعمال کرد.

همچنین دانستن نحوه ترکیب رنگ‌ها توسط طراح بسیار مهم بوده، زیرا تاثیر متفاوتی بر پرسونا خواهدداشت. به‌عنوان مثال، برند پوما از ترکیب رنگ سیاه و سفید در طراحی لوگو خود استفاده‌کرده که نشان‌دهنده بلوغ و کمال است و عمده پرسونای خود یعنی جوانان را تحت تاثیر قرار داده‌است.

حرف آخر در طراحی لوگو اختصاصی

در طراحی لوگو اختصاصی باید به این نکته توجه کرد که تمامی جزئیات و اقلام یک لوگو روی برند تاثیر خواهدداشت. رنگ هم یکی از فاکتورهای مهم بوده که می‌تواند، ذهن پرسونا را درگیر کرده و با استفاده از قوه درک بر وی تاثیر گذارد. بنابراین با درنظر گرفتن پرسونای خود می‌توانید رنگ مناسب برای برند خود را انتخاب کرده و در نهایت هم فروش خود را افزایش دهید. برای درک بهتر این موضوع به مقاله طراحی لوگو حرفه‌ای: عاملی برای تفاوت در بازار و جلب مشتریان مراجعه کنید.

سفارش طراحی لوگو

تیم حرفه‌ای و مجرب استودیو سپهر با چندین تجربه موفق در زمینه طراحی لوگو برای کسب و کارهای مختلف این آمادگی را دارد تا پس از برگزاری یک جلسه مشاوره رایگان، طراحی لوگو شما را برعهده بگیرد. برای سفارش طراحی لوگو پیام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط