پروژه عکاسی تبلیغاتی محصولات خانگی شرکت ابراهیم

هزینه‌های عکاسی تبلیغاتی و صنعتی / مدیریت بودجه در تبلیغات

عکاسی تبلیغاتی چیست؟

عکاسی تبلیغاتی یک ژانر تخصصی از عکاسی است که تمرکزش بر خلق تصاویر مطلوب برای استفاده در تبلیغات است. در پروژه‌های عکاسی تبلیغاتی، عکاسان با مدیران هنری، طراحان و متخصصان بازاریابی همکاری می‌کنند تا بتوانند محتوای بصری با کیفیت برای رفع نیازهای تبلیغاتی یک برند، سازمان یا مجموعه را تولید کنند.

در این مقاله از وب سایت استودیو سپهر، استودیوی تخصصی تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ، شما را با انواع عکاسی تبلیغاتی و صنعتی و هزینه‌های آن بیشتر آشنا می‌کنیم. امیدواریم این توضیحات به شما کمک کند اگر قصد سفارش عکاسی تبلیغاتی برای کسب و کار خودتان را دارید، بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

عکاسی تبلیغاتی چرا محبوب است؟

استفاده از عکس‌های تبلیغاتی و صنعتی روز به روز در حال گسترش است و شرکت‌های بیشتری به عکاسی حرفه‌ای از محصولات یا خدمات خود رو آورده‌اند.

دلیل محبوبیت عکس‌ها در دنیای تبلیغات تأثیری است که در جذب مخاطب دارد. جذب مخاطب بیشتر را اگر بخواهیم  به زبان مارکتینگ ترجمه کنیم یعنی بالا رفتن آمار فروش در شرکت‌هایی که فروش محور هستند.

اما چرا عکس‌های تبلیغاتی جذاب هستند؟ این موضوع برمی‌گردد به قدرتی که در تصویر و ارتباط تصویری نهفته است. شما با یک تصویر ساده می‌توانید چیزهایی را که شاید با تعداد زیادی کلمه قادر نباشید بیان کنید، به دیگران انتقال دهید. با استفاده از عکس می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن داستان بگویید و مفاهیم پیچیده را به سادگی با مخاطب در میان بگذارید.

برای مشاهده نمونه کارهای عکاسی تبلیغاتی کلیک کنید.

عکس‌های تبلیغاتی به شیوه‌ای که برای مخاطب خسته کننده نیست، آن‌ها را با محصولات، خدمات و داستان برند آشنا می‌کنند. به همین دلیل عکاسی تبلیغاتی از مهمترین ابزارهای تبلیغات و مارکتینگ است.

با وجود منافعی که عکاسی تبلیغاتی در مارکتینگ دارد، ممکن است هنوز برخی شرکت‌ها برای اینکه این مورد را در بودجه تبلیغات خود قرار بدهند تردید داشته باشند. یکی از مهمترین دلایل این تردید مبهم بودنِ هزینه‌های عکاسی تبلیغاتی و صنعتی است.

از عکس‌های تبلیغاتی چطور استفاده کنیم؟ 6 نکته‌ای که باید بدانید

اهمیت عکاسی خوب برای شرکت‌هایی که روی بازاریابی محصولاتشان تمرکز کرده‌اند، غیر قابل انکار است. چون عکس‌ها ظرفیت جلب توجه و برانگیختن واکنش‌های عاطفی را در مشتریان بالقوه دارند که در نهایت باعث جذب آنها و تبدیل به مشتری بالفعل می‌شود.

با این حال، بسیاری از کسب و کارها با استفاده موثر از عکاسی در استراتژی‌های تبلیغاتی خود مشکل دارند. ما شش نکته را به طور خلاصه توضیح می‌دهیم که می‌تواند به عنوان یک راهنما در زمینه استفاده از عکس‌های تبلیغاتی برای شما عمل کند.

در مقاله “مزایای عکاسی صنعتی” درمورد تاثیر عکاسی صنعتی در تجارت و فروش صحبت کرده‌ایم.

1. استفاده در شبکه‌های اجتماعی

 در عصر همه‌گیر شدن شبکه‌های اجتماعی، داشتن تصاویر جذاب برای انتشار در این شبکه‌‌ها ضروری است. پلتفرم‌هایی مانند اینستاگرام به شدت به تصاویر متکی هستند. یک عکس با کیفیت می‌تواند شما را متمایز کند.

حضور قوی در رسانه‌های اجتماعی  یعنی جذب مشتریان جدید و این یعنی رشد کسب ‌و کار.

2. عکس محصول

عکس تبلیغاتی با کیفیت از محصول اعتماد به نفس شما را در معرفی محصول به مشتری بالا می‌برد. زیرا این عکس‌ها پیشنهادات شما را در بهترین نور ممکن به نمایش می‌گذارند. به این موضوع توجه کنید که ویرایش عکس محصول شما با کیفیت بالا، واضح و روشن باشد تا به مشتریان این امکان را بدهد ببینند چه چیزی می‌خرند.

3. استفاده در بیلبورد

عکاسی تبلیغاتی این ظرفیت را در اختیار شما می‌گذارد تا برای تبلیغات بیلبوردی دغدغه نداشته باشید و با خیال راحت از تصاویر مناسب در تابلوهای شهری یا بیلبوردها استفاده کنید. برای مشاهده نمونه کارهای طراحی بیلبورد کلیک کنید.

4. محتوای تبلیغاتی

یکی از فایده‌های عمده عکاسی تبلیغاتی دسترسی به محتوای تبلیغاتی مناسب است و محتوای تصویری که بتوان از آن در انواع ابزارهای مارکتینگ مثل کارت ویزیت، کاتالوگ، بروشور و …  استفاده کرد. برای درک بهتر اهمیت عکس در تبلیغات شخصی و تجاری به مقاله طراحی کارت ویزیت و تاثیر آن در تبلیغات شخصی و تجاری مراجعه کنید.

5. استفاده در وب سایت

اگر در وب سایت شرکت یا مجموعه خود بجای عکس‌های آرشیوی یا اصطلاحاً استوک، از عکس‌های منحصر به فرد که هماهنگ با هویت سازمان شما ویرایش و طراحی گرافیکی شده استفاده کنید، اعتبارتان در چشم مصرف کننده چند برابر می‌شو‌د و به کیفیت سازمان شما اعتماد می‌کند.

6. استفاده از عکس‌های مشتریان

در مقاله “9 نکته مهم عکاسی برای افزایش فروش” نکات مهمی را در رابطه با تکنیک هایی که باعث افزایش فروش محصولات از طریق عکاسی می‌شود گفته‌ایم.

یک استراتژی قدرتمند در بازاریابی، استفاده از عکس‌های مشتری، برای نمایش محصولات و ارائه نمونه‌های واقعی به مشتریان بالقوه است.

ترکیب عکس‌های مشتری با عکس‌های تبلیغاتی باعث ایجاد اعتماد می‌شود و نشان می‌دهد که برای تجربیات مشتریان خود ارزش قائل هستید. از این تصاویر واقعی می‌توانید در وب سایت و شبکه‌های اجتماعی خود برای تعامل با مخاطبان جدید و نشان دادن کاربرد عملی محصولات خود استفاده کنید.

برای مشاهده نمونه کارهای طراحی تراکت تبلیغاتی کلیک کنید.

عکاسی تبلیغاتی حرفه‌ای

شاید این تصور وجود داشته باشد برای عکاسی تبلیغاتی صرفاً به یک دوربین نیاز است و حداکثر کسی که چیزهای مقدماتی درباره عکاسی بداند. باید صراحتاً بگوییم این تصور اشتباه است. عکاسی تبلیغاتی یک پروژه است که بسته به نوع عکاسی و نیازهای خاص پروژه افراد مختلفی می‌توانند در آن نقش داشته باشند. در اینجا فهرست برخی از افراد کلیدی که ممکن است درگیر باشند آورده شده است:

  • عکاس:  مسئولیت عکسبرداری با عکاس است. عکاس باید مهارت‌ها و دانش لازم و تسلط کافی به دوربین داشته باشد.
  • کارگردان هنری: کارگردان هنری مسئول ایجاد طرح کلی برای عکاسی است. کارگردان باید با برند، هویت و پیام تبلیغاتی برند آشنا باشد تا بتواند تصاویری خلق کند که این پیام را به طور موثر منتقل کند.
  • استایلیست: استایلیست مسئول آماده سازی مدل‌ها، محصولات و مکان‌ عکاسی است. استایلیست باید بتواند محیطی جذاب و حرفه‌ای از نظر بصری و فنی برای عکسبرداری آماده کند.
  • مدل: حضور مدل نمادی از حضور مخاطب در عکس است. مدل باید انعطاف‌پذیر و تابع دستورالعمل‌های کارگردان هنری باشد.
  • تیم تولید: تیم تولید یا تدارکات مسئول تهیه تجهیزات، وسایل و سایر موارد مورد نیاز برای عکاسی است.
  • کارفرما: بودجه عکاسی را کارفرما تأمین می‌کند. همچنین تأیید تصاویر نهایی در اختیار کارفرماست.

در برخی موارد، ممکن است افراد دیگری نیز در عکاسی تبلیغاتی حضور داشته باشند، مانند:

  • طراح گرافیک: طراح گرافیک مسئول خلق تصاویر تبلیغاتی از تصاویر خام عکاسی شده است.
  • نویسنده تبلیغاتی: نویسنده تبلیغاتی نوشتن متن یا متن‌هایی را بر عهده دارد که قرار است همراه عکس منتشر شوند.
  • مدیر تبلیغات: مدیر تبلیغات مسئول مدیریت کل پروژه تبلیغاتی است.

برای اینکه با تکنیک‌های به‌روز تبلیغات تصویری آشنا شوید مقاله “عکاسی تبلیغاتی؛ روایت یک داستان” را مطالعه کنید.

هزینه عکاسی تبلیغاتی

قبل از هر چیز به شما توصیه می‌کنیم از زاویه درست به موضوع عکاسی تبلیغاتی و اهمیت آن نگاه کنید. عکاسی تبلیغاتی را باید به شکل یک سرمایه‌گذاری ببینید و نه به عنوان هزینه بدون برگشت. این سرمایه‌گذاری اگر به شکل مطلوب و با همکاری یک تیم حرفه‌ای انجام شود، می‌توانیم این اطمینان را به شما بدهیم که هم در کوتاه مدت و هم بلند مدت برای کسب و کار شما سودآور خواهد بود.

هزینه عکاسی تبلیغاتی به عوامل مختلفی مثل نوع عکاسی، تیم عکاسی، مدل، تجهیزات و مکان عکاسی بستگی دارد. برای مدیریت بودجه تبلیغاتی خود، قدم اول این است که بدانید چه نوع عکاسی و در چه سطحی نیاز دارید. برای مثال معمولاً عکاسی از محصولات ارزان‌تر از عکاسی از افراد است. همچنین اگر فقط عکس‌های زمینه سفید از محصولات نیاز شما را برآورده می‌کند، نیازی به حضور مدل یا یک مکان خاص برای عکاسی ندارید و بخش مهمی از هزینه پروژه عکاسی شما مدیریت می‌شود.

یکی از آثار شگفت انگیز عکس، در عکاسی صنعتی نمایان می‌شود که در مقاله عکاسی صنعتی به آن پرداخته‌ایم.

سفارش عکاسی تبلیغاتی

در استودیو سپهر همکاران با تجربه‌ای در دپارتمان عکاسی و فیلمبرداری مشغول فعالیت هستند که نمونه‌های موفقی از پروژه‌های عکاسی تبلیغاتی در کارنامه خود دارند. ما یک تیم حرفه‌ای هستیم که صفر تا صد پروژه‌های عکاسی صنعتی و تبلیغاتی را با هزینه‌های کنترل‌شده و مطابق نیاز شما انجام می‌دهیم.

از طریق صفحه ارتباط با ما، می‌توانید با ما در تماس باشید و درخواست مشاوره یا ثبت سفارش عکاسی تبلیغاتی و صنعتی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط