هدیه تبلیغاتی؛ دست سازهای چوبی|تهیه هدیه تبلیغاتی woodenii

خرید هدیه تبلیغاتی

تهیه هدیه تبلیغاتی یکی از دغدغه‌های مدیران بالا رده و افرادی است که برای کسب و کار خود، استراتژی داشته و به مشتریان و کارکنان خود اهمیت می‌دهند. در این مقاله از وبسایت استودیو سپهر؛ مدیریت تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ، به هدایای تبلیغاتی و تاثیر آن در شناخت برند می‌پردازیم.

هدیه تبلیغاتی، یک مورد یا مجموعه از اقلامی است که شرکت‌ها یا سازمان‌ها به مشتریان، مشتریان پتانسیل یا همکاران به عنوان بخشی از استراتژی تبلیغاتی خود، هدیه یا جایزه ارائه می‌دهند. این هدایا ممکن است لوگو یا نشان تجاری شرکت را داشته باشند و به عنوان وسیله‌ای برای تبلیغ محصولات یا خدمات شرکت به مخاطبان استفاده شوند.

هدایا تبلیغاتی معمولاً شامل مواردی مانند لوازم التحریر با لوگوی شرکت، لباس‌های تبلیغاتی، ماگ، کیف یا سایر اقلام تبلیغاتی مختلف می‌شوند. اهداف اصلی از ارائه هدایا تبلیغاتی، ترویج نام تجاری، جلب مشتریان جدید، حفظ وفاداری مشتریان فعلی و افزایش فهم مخاطبان درباره محصولات یا خدمات شرکت است.

یکی از بهترین راه‌های تبلیغات و به یادماندن تبلیغات در ذهن مخاطبین داشتن شخصیت تبلیغاتی یا کاراکتر است. اهمیت داشتن کاراکتر تبلیغاتی را در مقاله “طراحی کاراکتر و اهمیت آن در مارکتینگ” توضیح داده‌ایم.

هدیه تبلیغاتی

وودنی یه سری هدیه تبلیغاتی دست ساز چوبی که ما طراحی و تولیدش کردیم با این هدف که وقتی مشتریان ما این هدیه به مخاطبین خودشون میدن، مخاطبین اونها فکر نکنن این صرفاً یک محصولی که خریداری شده و به اونها تحویل شده، دوست داشتم مخاطب چیزی شبیه به یک حس، شبیه به یک تکه از طبیعت رو تحویل بگیره…

اگر به فکر معرفی برند خود از طریق تبلیغات بیلبورد هستید به مقاله طراحی بیلبورد مراجعه کنید.

کاربرد هدیه تبلیغاتی چیست؟

هدایا تبلیغاتی به افراد و گروه‌های مختلفی می‌توانند ارائه شوند. این افراد و گروه‌ها شامل موارد زیر می‌شوند:
مشتریان: هدایا تبلیغاتی به مشتریان فعلی شرکت ارائه می‌شوند تا فهم بیشتری از محصولات یا خدمات شما داشته باشند و از ارتباط مستمر با شما لذت ببرند.
مشتریان پتانسیل: این نوع هدایا به افرادی ارائه می‌شوند که ممکن است در آینده مشتری شما شوند. اینجاست که شما می‌توانید از هدایا برای جلب توجه و ترغیب به همکاری با شما استفاده کنید.
همکاران و کارکنان: شرکت‌ها ممکن است هدایا تبلیغاتی را به همکاران خود به منظور تشویق و پاداش دهی به کارکنان یا به عنوان هدیه‌های شرکتی ارائه دهند.
مشتریان و همکاران در رویدادها و نمایشگاه‌ها: در رویدادهای صنعتی یا نمایشگاه‌ها، شرکت‌ها ممکن است هدایا تبلیغاتی به بازدیدکنندگان و مشتریان موقتی ارائه دهند تا تبلیغات خود را تقویت کنند.
مخاطبان و مشترکان ایمیل و رسانه‌های اجتماعی: هدایا تبلیغاتی به اشتراک‌گذاران محتوا، مشترکان ایمیل، یا دنبال‌کنندگان رسانه‌های اجتماعی ارائه می‌شوند تا با ایجاد تبلیغات دهان به دهان و افزایش تفاعل با مخاطبان به تبلیغات کمک کنند.

داشتن یک لوگوی زیبا و گویا برای چاپ روی هدایای تبلیغاتی بسیار مهم است، برای شناخت اهمیت و کاربرد لوگو می‌توانید به مقاله لوگو و تاثیر آن در مارکتینگ مراجعه کنید، ما در این مقاله درمورد اهمیت داشت یک لوگوی قدرتمند صحبت کرده‌ایم همچنین شما می‌توانید برای مشاهده نمونه کارهای طراحی لوگو کلیک کنید.

در مجموع هدایای تبلیغاتی به هر دسته از افرادی که می‌توانند به تبلیغات و توسعه کسب و کار شما کمک کنند، ارائه می‌شوند.

یکی از شیوه‌های امروزی که بدون در نظر گرفتن معایب و عواقب آن، به کار گرفته می‌شود استفاده از هوش مصنوعی برای طراحی گرافیک و تصویرسازی است، در مقاله “معایب و مزایای استفاده از هوش مصنوعی برای طراحی” به این موضوع مهم پرداخته‌ایم.

برای یکی از شرکت هایی که باهاشون کار میکردم، دنبال تهیه یه هدیه تبلیغاتی بودم، نیمه دوم سال 98 بود. میخواستم یه چیزی بسازم که وقتی این محصول رو به عنوان هدیه تبلیغاتی به مخاطب خوشون میدن، مخاطب حس نکنه این یک محصول خریدنیه، یعنی این چیزی نیست که با در مغازه رفتن بشه خریدش و این خواسته مشتری من هم بود.

برای مطالعه در مورد تاثیر عکاسی صنعتی بر میزان فروش به مقاله “عکاسی صنعتی: هنر و تخصص” مراجعه کنید.

مزایای استفاده از هدایای تبلیغاتی

مزایای هدایا تبلیغاتی یا ادگیفت به عنوان یک استراتژی تبلیغاتی شامل افزایش شناخت مشتریان، آگاهی از برند، ایجاد خاطره و احساس خوب در یاد مشتری، آگاهی از محصولات و… می‌شود که در ادامه به مهم‌ترین آن‌ها می‌پردازیم.

  • افزایش شناخت نام تجاری: هدایا تبلیغاتی معمولاً لوگو و نشان تجاری شرکت را دارا هستند، این باعث افزایش شناخت نام تجاری و آگاهی مخاطبان از وجود شما می‌شود.
  • جلب مشتریان جدید: ارائه هدایا به مشتریان پتنسیل و بازدیدکنندگان ممکن است موجب جلب مشتریان جدید شود و آنها را به تجربه محصولات یا خدمات شما ترغیب کند.
  • حفظ وفاداری مشتریان: ارائه هدایا به مشتریان فعلی به عنوان پاداش برای وفاداری آنها می‌تواند به حفظ این مشتریان کمک کند و از انتقال آنها به رقبا جلوگیری کند.حفظ وفاداری مشتریان: ارائه هدایا به مشتریان فعلی به عنوان پاداش برای وفاداری آنها می‌تواند به حفظ این مشتریان کمک کند و از انتقال آنها به رقبا جلوگیری کند.
  • تشویق به خرید و افزایش فروش: هدایا تبلیغاتی ممکن است به عنوان ابزاری برای تشویق مشتریان به خرید محصولات یا خدمات شما عمل کنند. مثلاً، ارائه تخفیف‌ها یا جوایز به افرادی که خریدهای بیشتری انجام می‌دهند.
  • تقویت تعاملات اجتماعی: هدایا تبلیغاتی می‌توانند به افراد دلایلی برای به اشتراک گذاری تجربه‌های خود با دیگران بدهند و از تبلیغات دهان به دهان حمایت کنند.
  • ایجاد ارتباط مستقیم با مخاطبان: ارتباط مستقیم با مخاطبان از طریق هدایا تبلیغاتی به شما اجازه می‌دهد تا نظرات و بازخوردهای مشتریان را جمع آوری کنید و بهبودهای لازم را اعمال کنید.
  • افزایش میزان ترویج: هدایا تبلیغاتی ممکن است باعث افزایش میزان ترویج شما در محیط‌های مختلفی مثل رویدادها، نمایشگاه‌ها و رسانه‌های اجتماعی شود.

برای مشاهده نمونه کارهای طراحی ست اداری و هویت بصری کلیک کنید.

به طور کلی، هدایا تبلیغاتی به عنوان یک ابزار تبلیغاتی موثر می‌توانند به رشد و توسعه کسب و کار شما کمک کنند و به تعامل مثبت با مشتریان و مخاطبان شما انجام بپذیرند.

تهیه هدیه تبلیغاتی

اگر شما هم دغدغه تهیه هدایای تبلیغاتی و خرید محصولاتی که بتوانید طرح لوگو، معرفی برند و دیگر اهدافتان را به وسیله آن‌ها دنبال کنید. می‌توانید از استودیو سپهر؛ مرجع مدیریت تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ، یک جلسه مشاوره رایگان تبلیغاتی داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *